Przygody jeszcze żony

#1 Dusza detektywa

#1 Nie byłaby sobą, gdyby tego najpierw nie sprawdziła. Być może miała duszę detektywa, a może to po prostu ciekawość. Treść nie była co prawda porywająca, ale z każdą kolejną przewracaną stroną, jej zdziwienie rosło coraz bardziej. Boże, co ludzie potrafią wyprawiać. Wreszcie dotarła do fragmentu, który ją interesował. Przeczytała go cztery razy i wiedziała już, że to jest to. Podkreśliła słowo „do lat 2”, uśmiechnęła się, poprawiła szminkę i odłożyła kodeks karny na półkę.

Jeżeli Twój mąż wie, co lubisz, jakie masz plany, o czym rozmawiasz ze znajomymi, to nie zawsze oznacza, że kocha Cię bezgranicznie. W wielu sprawach rozwodowych dopiero na rozprawie wychodzi, jak często „jeszcze małżonek” podsłuchiwał swoją „jeszcze żonę”.

Przygotowując się do ostatecznej bitwy, nie zdawał sobie jednak sprawy, że w takim przypadku może mu grozić kara pozbawienia wolności do lat 2. A jeżeli przy okazji ujawnione zostały informacje poufne, to biedaczysko może mieć znacznie większe problemy, niż rozwód z orzeczeniem winy.

Zmieniła kolor szminki na czerwony, bo jednak bardziej pasował do sytuacji i wyszła na spotkanie ze swoim ulubionym prawnikiem…

Źródło zdjęcia: envato/TonyTheTigersSon

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz